New Page 1

    BAŞKANIN MESAJI
 

Vakfımız Türk Dünyası ve akraba topluluklarındaki milletvekillerinin arasındaki iletişimi güçlendirmek, vekillerimizin bir birlerini daha da yakından tanımalarına fırsat sunmak, ülkelerimiz arasındaki siyasi ve ekonomik işbirliğini artırmak, ortak tarihimizden gelen dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirerek, kültürel zenginliklerimizin tanıtılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı, Türk Dünyası ve akraba topluluklar başta olmak  üzere, ortak kültürümüz, ortak tarihimiz olan bölgedeki diğer ülkeler ile de birlikte, ortak değerlerimizin etrafında birlik, beraberlik, sevgi, saygı, kardeşlik, dostluk ve dayanışma duygularını geliştirerek, faaliyette bulunduğu ülkeler de kültürel ve ekonomik iş birliği alanında ki gelişmelere de  katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Vakfımız tüm çalışmalarında insanı ve insani değerleri merkeze alan yapısıyla, yaşadığımız çevreye duyarlı, günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarına cevap verecek proje ve programlara imza atmaktadır. Çalışmalarını da bu değerler üzerine temellendirmektedir.

Vakfımız dünyadaki siyaset anlayışını, geçmişimizin siyasi temelleriyle besleyerek, modern dünyanın tüm gerekleriyle de donatarak, akademik camianın bilimselliğinden geçirerek, ülkelerimizin ahlaki değerleriyle de besleyerek, yeni yüzyılın parlayan güneşi olacak yeni nesil siyasetçilerimizin yetişmesi için de, ayrıca çaba harcamayı hedeflemektedir.

Gençlerimizi koruyan ve kollayan yapımız içerisinde değerli siyasetçilerimizin tecrübe ve deneyimlerini de bir araya getirerek, gelecek kuşaklarada aktarmayı amaç edinmekteyiz.

Net bir şekilde ifade etmek isteriz ki,Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı, küreselleşmenin farkındalığı içerisinde sadece Türk Dünyasın da değil, diğer ülkelerde ki parlamenterlerle, STK’larla, üniversitelerle, kamu kurumları ve kuruluşlarıyla, uluslararası yardım kuruluşlarıyla da işbirliği halinde ortak projelere imza atmayı amaçlamakta.

Başta üye milletvekillerimiz olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara, kişilere, STK’lara, basın yayın organlarına teşekkürlerimizi sunar, tüm etkinlik ve projelerimiz için resmi web sayfamızı takip edebileceğinizin altını çizerken, değerli görüş ve önerilerinizi de bizlerle paylaşmanızın bizleri mutlu kılacağını da belirtir, saygılarımızı sunarız.

 
 

ANASAYFA  I  KURUMSAL  I  FAALİYETLER  I  HABERLER  I  FOTOĞRAFLAR  I  VİDEOLAR  I  BASINDAN  I  ÜYELER  I  İLETİŞİM 

 

 
Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı
Adres: Kavaklıdere Mahallesi Havuzlu Sokak No : 4 / 8 Çankaya - ANKARA
Tel : 0090 312 229 04 00 - bilgi@turkdunyasiparlamenterleri.org

Tüm Hakları Saklıdır  © 2015 TDPV